Systémy PZTS

Nabízíme komplexní řešení Poplachových zabezpečovacích a tísňových systémů (PZTS), původně nazývaných EZS, od projektové přípravy po finální realizaci tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám každého zákazníka.

Elektronické zabezpečovací systémy jsou finančně dostupné téměř každému majiteli nebo uživateli objektu. Ve srovnání se škodami, které mohou vzniknout, jsou náklady na zabezpečení výrazně nižší.
Realizujeme všechny druhy elektronických zabezpečovacích systémů, včetně perimetrické ochrany, provázanosti s kamerovými systémy, integrace do grafických nadstaveb apod. Zajistíme, v případě zájmu, připojení na pult centralizované ochrany (PCO).

Základní prvky systémů jsou:

Ústředna – vyhodnocuje veškeré signály ze snímačů a dalších zařízení a na základě jejich analýzy a v souladu s naprogramováním rozhoduje o reakci (vyhlášení poplachu). Ovládání ústředen je realizováno klávesnicemi, kontaktními a bezkontaktními přístupovými čtečkami, bezdrátovými ovladači, atd. Poplachovými událostmi je aktivována akustická a optická signalizace a komunikační systém pro přenos události (telefonní linkou, bezdrátově přes GSM/GPRS nebo rádiovým přenosem).

Klávesnice a ovladače – systémy se ovládají buď pomocí klávesnice zadáním několikamístného kódu nebo stiskem tlačítka rádiového ovladače. Případně je možné ovládání i přes čtečku nebo telefon.

Detektory  – lze zajistit všechny vstupy do objektu. Pro detekci rozbití skleněné výplně se dnes používají akustické detektory rozbití skla. Pro ochranu vnitřních prostor se používají především infrapasivní snímače (tzv. PIR). Tyto detektory jsou schopny na základě analýzy teplot v místnosti spolehlivě detekovat pohyb člověka v prostoru.  Ke včasné detekci požáru se používají požární snímačeDetektory úniku plynu – nejmodernější typy umožňují detekci všech druhů výbušných plynů. Je možné připojení tísňového tlačítka a dalších prvků.

Poplachová zařízení:

Vnitřní interiérové sirény mají pronikavý zvuk a jejich hlavním cílem je odradit pachatele.

Venkovní sirény mají naopak za úkol přilákat pozornost okolí (sousedů nebo kolemjdoucích).

Komunikátory využívají pevné telefonní linky, sítě mobilních operátorů, rádiový přenos nebo ethernet. Není-li přivedena telefonní linka, je možné využít GSM brány pro přenos hlasové nebo textové poplachové informace sítí GSM. Pro větší bezpečnost monitoringu systému lze použít GPRS nebo rádiové vysílače (jistotu pak poskytuje přenos rádiovou sítí naší společnosti).