Vyjádření zaměstnancům, klientům, zákazníkům a partnerům naší společnosti k pondělní reportáži v pořadu Reportéři ČT.

Naše společnost PATROL group s.r.o. je potěšena zájmem významného českého média. Odsuzuje však způsob, jakým její redaktor reportáž natáčel a zpracoval. Z každého slova i přístupu byl bohužel cítit zájem za každou cenu najít problém i tam, kde vůbec žádný problém není. Podobným způsobem byli zjevně vybíráni i účinkující respondenti převážně z řad našich konkurentů.

Protože jsou systémy zabezpečení a přenosu dat poskytované naší společnosti Patrol group s.r.o. unikátní a patří k nejdokonalejším v Evropě, těší nás, že naše služby využívá už více než 40 procent krajských hasičských sborů v Česku. Naše společnost totiž umí za bezmála 28 let fungování na trhu nabízet opravdu špičkové systémy, které využívají a obdivují i zahraniční partneři a zákazníci. Umíme dokonale ochránit nejenom majetky a hlídané objekty, ale především zasahující hasiče.

Jak už ale u nás někdy bývá zvykem, úspěch se neodpouští a to zvláště u malé regionální firmy z Vysočiny. Mrzí nás, že rána pod pás přišla od veřejnoprávního média. Nemá asi smysl zde komentovat nesourodý sestřih různých výroků v reportáži, které byly možná záměrně a možná z neznalosti zkreslené nebo nepravdivé, ale musíme se vyjádřit k několika zcela zásadním lžím: 

PATROL group s.r.o. bude mít podle tvrzení autora reportáže v Praze, kde je údajně 650 připojených objektů, za dobu trvání smlouvy (údajně na 8 let s prodloužením o dva roky), při údajné obvyklé ceně 3.000,- Kč za jeden objekt / měsíčně příjem, přesahující 230 milionů korun.

Jaká je pravda? Aktuální smlouva není uzavřená na 10 let ale na 5 let. Také máme informace o 491 přípojkách. Za dobu platnosti smlouvy za 5 let, vyfakturujeme 11,78 milionu korun, tedy řádově méně, než bylo tvrzeno v reportáži. Za těmito penězi je schované velké úsilí, odbornost a pracovitost našich zaměstnanců, jejichž nasazení si nesmírně vážíme.

Rovněž není pravdou, že bychom získávali zakázky bez řádných a transparentních výběrových řízení a vlastně není ani pravdou, že nám za to hasiči nebo stát platí. Pulty centralizované ochrany vždy financovala naše společnost. Nikdy jsme za to od hasičů neobdrželi žádnou platbu. Naopak HZS za to pravidelně získává peníze přímo od střežených objektů na základě smluvního vztahu. 

Nechápeme rovněž, proč byl reportáží vláčen generální ředitel HZS Drahoslav Ryba, jen proto, že pochází ze stejného kraje jako naše firma. S popisovanou činností nemá totiž vůbec nic společného, neboť naše služby využívají výhradně krajští hasiči. Drahoslava Rybu vnímáme jako velkou lidskou i morální autoritu.

Na přístupu veřejnoprávní televize nás mrzí také to, že nevyužila nabídky osobního setkání a osobní domluvy na rozhovoru a dožadovala se rozhovoru s jednatelem naší společnosti v místě bydliště jeho rodiny. Dopis šéfredaktorovi a řediteli zpravodajství ČT s výtkami k takovému postupu, na který jsme ovšem dodnes neobdrželi žádnou odpověď, je přiložen ZDE.

Ubezpečujeme všechny naše zaměstnance, klienty, partnery a další zákazníky, že do vývoje systémů budeme i nadále investovat. Nenecháme se nikým a ničím zastrašit nebo zastavit. Jako sebevědomá firma, která nedělá nic nezákonného a špatného, budeme nabízená řešení stále nabízet a zdokonalovat. Věříme, že našich služeb brzy využijí desítky dalších spokojených zákazníků a že mezi nimi budou i další krajské hasičské záchranné sbory. Vážíme si totiž vysoce odborné a profesionální spolupráce s Hasičskými záchrannými sbory v různých krajích republiky a hodláme ji i nadále rozvíjet.

Těší nás rovněž rostoucí zájem o naše služby z řad dalších firem a subjektů nejenom z České republiky. Jsme náležitě hrdí na práci našich zaměstnanců a vývojářů, díky kterým nabízíme nejlepší provozně technologická řešení.

 

Jiří Pospíšil a Pavel Volenec, jednatelé PATROL group s.r.o.

 

PATROL group s.r.o.        Romana Havelky 4957 / 5b, 586 01 Jihlava        INFO LINE 602 56 56 56        Tel.: 567 555 555      e-mail: patrol@patrol.cz