PATROL group - EZS - elektronické zabezpečovací systémy

Nabízíme komplexní řešení Poplachových zabezpečovacích a tísňových systémů (PZTS), původně nazývaných EZS, od projektové přípravy po finální realizaci tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám každého zákazníka.

Elektronické zabezpečovací systémy jsou finančně dostupné téměř každému majiteli nebo uživateli objektu. Ve srovnání se škodami, které mohou vzniknout, jsou náklady na zabezpečení výrazně nižší.
Realizujeme všechny druhy elektronických zabezpečovacích systémů, včetně perimetrické ochrany, provázanosti s kamerovými systémy, integrace do grafických nadstaveb apod. Zajistíme, v případě zájmu, připojení na PULT CENTRALIZOVANÉ OCHRANY.


Výběr nejvhodnější technologie je komplexní záležitostí vyžadující odborné znalosti jednotlivých technologií a možností jejich využití. Naši pracovníci jsou připraveni poskytnout maximální možnou podporu v podobě spolupráce na výběru systému, návrhu řešení, projektové přípravě...

Základní prvky systémů jsou:

Ústředna - vyhodnocuje veškeré signály ze snímačů a dalších zařízení a na základě jejich analýzy a v souladu s naprogramováním rozhoduje o reakci (vyhlášení poplachu). Ovládání ústředen je realizováno klávesnicemi, kontaktními a bezkontaktními přístupovými čtečkami, bezdrátovými ovladači, atd. Poplachovými událostmi je aktivována akustická a optická signalizace a komunikační systém pro přenos události (telefonní linkou, bezdrátově přes GSM nebo rádiovým přenosem).

Klávesnice a ovladače - systémy se ovládají buď pomocí klávesnice zadáním několikamístného kódu nebo stiskem tlačítka rádiového ovladače. Případně je možné ovládání i přes čtečku nebo telefon.

PATROL group - EZS - elektronické zabezpečovací systémyDetektory  - lze zajistit všechny vstupy do objektu. Pro detekci rozbití skleněné výplně se dnes používají akustické detektory rozbití skla. Pro ochranu vnitřních prostor se používají především infrapasivní snímače (tzv. PIR). Tyto detektory jsou schopny na základě analýzy teplot v místnosti spolehlivě detekovat pohyb člověka v prostoru.  Ke včasné detekci požáru se používají požární snímačeDetektory úniku plynu - nejmodernější typy umožňují detekci všech druhů výbušných plynů. Je možné připojení tísňového tlačítka a dalších prvků.

Poplachová zařízení:

Vnitřní interiérové sirény mají pronikavý zvuk a jejich hlavním cílem je odradit pachatele.

Venkovní sirény mají naopak za úkol přilákat pozornost okolí (sousedů nebo kolemjdoucích).

Komunikátory využívají pevné telefonní linky, sítě mobilních operátorů, rádiový přenos nebo ethernet. Pevnou telefonní linku může pachatel snadno přerušit. Není-li přivedena telefonní linka, je možné využít GSM brány pro přenos hlasové nebo textové poplachové informace sítí GSM. Pro větší bezpečnost monitoringu systému lze použít GPRS nebo rádiové vysílače (jistotu pak poskytuje přenos rádiovou sítí naší společnosti).

PATROL group - EZS - elektronické zabezpečovací systémyKlasické a bezdrátové systémy

Prvky poplachových systémů jsou zpravidla navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. U bezdrátových systémů mezi sebou prvky komunikují rádiově a napájení je z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant závisí zejména na kvalitě a způsobu instalace.

 

PATROL group s.r.o.        Romana Havelky 4957 / 5b, 586 01 Jihlava        INFO LINE 602 56 56 56        Tel.: 567 555 555      e-mail: patrol@patrol.cz